Hämeen piirin pilkkimestaruus 05.03.22Viidennumero

Kuka voitti ja paljonko sai?

Valvojat: Harri, Jarski, Olli

kalju
Viestit: 99
Liittynyt: Pe Kesä 17, 2011 5:09 pm
Paikkakunta: toijala

Hämeen piirin pilkkimestaruus 05.03.22Viidennumero

Viesti Kirjoittaja kalju »

Nuoret 12v:
1.. Vili Ärrälä Oriveden onkijat 3600
2. Nuutti Loijas VKV 1896
3. Aarni Mäkinen VKV 556
4. Sohvi Ärrälä Oriveden onkijat 506

Nuoret 15v:
1. Aatu Järvinen TSK 5866

Naiset:
1. Mirja Tuppurainen TSK 5430
2. Riikka Leskinen Pälkäneen pilkkijät 5112
3. Jutta Kuitunen TSK 2106
4. Seija Kivioja Linnavuoren UK 982
5. Hilkka Helin Oriveden onkijat 918
6. Sanna Hauta-Alus LPM 272

Naisveteraanit:
1. Sirkku Nyman Tre Kalamiehet 9232
2. Sirpa Vuohelainen Oriveden onkijat 8030
3. Vuokko Tuominen Virtain pilkkijät 7362
4. Mirja Soukko LPM 4366
5. Marja Järvinen Hattulan km 3600
6 Pirkko Vuorinen VKV 3474
7. Ritva Hakkola Hauhon UK 1900
8. Ansa Silmonen Virtain pilkkijät 1856
9. Kerttu Nykänen Oriveden onkijat 1170
10. Helena Villenius LPM 908
11. Raija Huttunen Lentokala 618
12. Kaija Lindberg Oriveden onkijat 230

Miehet:
1. Juha Rantala Hattulan km 19844
2. Pasi Ahonen TSK 16758
3. Martti Virtanen Turengin km 13942
4. Marko Saarinen Linnavuoren UK 13696
5. Otto Halttunen Oriveden onkijat 13030
6. Niko Saarinen Hattulan km 12516
7. Aleksanteri Hietakangas Virtain pilkkijät 11960
8. Pekka Matikainen TSK 11734
9. Pekka Rintamaa LPM 11480
10. Atte Mustalahti Linnavuoren UK 11332
11. Reima Oksanen Hattulan km 11326
12. Marko Metsärinta Hauhon UK 9894
13.Tommy Bankowski Oriveden onkijat 9786
14. Jyrki Korkeila Hattulan km 9782
15. Kimmo Laaksonen TSK 9636
16. Pasi Tanner Linnavuoren UK 9460
17. Lassi Siivonen Tervakosken kalakilta 9396
18. Urpo Salminen Virtain pilkkijät 9394
19. Markus Kilpi AsKs 9326
20. Jouni Salminen Virtain pilkkijät 8236
21. Tommi Musturi Oriveden onkijat 7978
22. Kenneth Tuominen TSK 7650
23. Kalle Lehto VKV 7104
24. Mika Sauren TSK 7100
25. Seppo Pönni LPM 7070
26. Ahti Leppänen Hattulan km 6810
27. Kai Laurila Virtain pilkkijät 6538
28. Timo Matero Linnavuoren UK 6520
29. Jouko Näppinen TSK 6310
30. Joni Kariluoma VKV 6208
31. Markku Vanhanen TSK 6074
32. Matti Vuorinen VKV 5826
33. Markus Siivonen Tervakosken kalakilta 5654
34. Pekka Kuusinen TSK 5392
35. Mika Suhonen LKK 4986
36. Hannu Kilpi AsKs 4712
37. Jaakko Salminen AsKs 4184
38. Pekka Siivonen Tervakosken kalakilta 3928
39. Vesa Kuitunen TSK 3904
40. Aapo Nurmi VKV 3830
41. Ari Kortelahti Lentokala 3480
42. Antti Ärrälä Oriveden onkijat 3382
43. Tomi Toiva Linnavuoren UK 3100
44. Jukka Käpylä Lentokala 2108
45. Miikka Ahonen TSK 2052
46. Markus Erkkilä Linnavuoren UK 1850
47. Samu Mäkinen VKV 1692

Miesveteraanit 65v:
1. Tapio Mustalahti Linnavuoren UK 16974
2. Pekka Välkki TSK 13220
3. Juha Kokkola VKV 12568
4. Raimo Tuominen Virtain pilkkijät 12282
5. Jari Rämö Pälkäneen pilkkijät 11162
6. Keijo Hiitiö Pälkäneen pilkkijät 10294
7. Pertti Koskinen Hauhon UK 9620
8. Pertti Piiroinen Kangasalan kv 9580
9. Pekka Heinonen AsKs 8252
10. Matti Meri Tervakosken kalakilta 8164
11. Raimo Leskinen Pälkäneen pilkkijät 7840
12. Matti Helin TSK 7514
13. Antti Käpynen LPM 7154
14. Rainer Kahilainen Linnavuoren UK 6908
15. Eero Korhonen VKV 6772
16. Kari Järvinen Virtain pilkkijät 6646
17. Jari Kopra Hattulan km 6620
18. Pertti Järvinen Hattulan km 6128
19. Jorma Nyman Tre Kalamiehet 5930
20. Risto Mäenpää Kalvolan ks 5550
21. Kari Rosberg Hattulan km 4908
22. Pekka Taskila TSK 3922
23. Veini Honkanen LPM 3844
24. Kalevi Matero Linnavuoren UK 3496
25. Tarmo Tonttila LPM 2902
26. Markku Helin TSK 2854
27. Markku Korpela Lentokala 2670
28. Heikki Villenius LPM 1960
29. Erkki Kukko Lentokala 1470
30. Alpo Koivusalo Lentokala 1320

Joukkueet:

Nuoret:
1. Oriveden onkijat (V.Ärrälä S.Ärrälä) 4106
2. VKV (Mäkinen, Loijas) 2452

Naiset:
1. Virtain pilkkijät (Tuominen, Silmonen) 9218
2. Oriveden onkijat (Helin, Vuohelainen) 8948
3. TSK (Kuitunen, Tuppurainen) 7536
4. LPM (Soukko, Villenius) 5274

Miehet:
1. Hattulan km (Oksanen, Rantala, Korkeila) 40952
2. Linnavuoren UK (Mustalahti, Tanner, Saarinen) 34488
3. Oriveden onkijat (Musturi, Halttunen, Bankowski) 30794
4. TSK1 (Sauren, P.Ahonen, Näppinen) 30168
5. Virtain pilkkijät (Hietakangas, U.Salminen, J.Salminen) 29590
6. Lempäälän KK (Pönni, Rintamaa, Suhonen) 23536
7. TSK2 (Vanhanen, Kuusinen, Matikainen) 23200
8. TSK3 (Laaksonen, M.Ahonen, Kuitunen) 15592
9. VKV (Mäkinen, Lehto, Vuorinen) 14622
10. Linnavuoren UK (Matero, Toiva, Erkkilä) 11470

Miesveteraanit:
1. Pälkäneen pilkkijät (Leskinen, Hiitiö, Rämö) 29296
2. Linnavuoren UK (Mustalahti, Kahilainen, Matero) 27378
3. TSK (Helin, Helin, Välkki) 23588
4. Hattulan km (Järvinen, Kopra, Rosberg) 17656
5. LPM (Honkanen, Käpynen, Tonttila) 13900
6. Lentokala (Koivusalo, Korpela, Kukko) 5460


Toijalan Seudun Kalamiehet kiittää osallistujia ja toivottelee kireitä siimoja kevääseen!!!!
mhelin